У Гніздичівській ОТГ з 3 січня 2017 року функціонує Комунальний заклад “Бібліотека – інформаційний центр інтелектуального та творчого розвитку Гніздичівської селищної ради” у складі якого працює 3 бібліотеки-філії (смт.Гніздичів, с.Лівчиці, с.Руда) та 2 пункти видачі літератури (смт.Гніздичів, с.Ганнівці).
Директор: БАСНИК Леся Ярославівна
Графік роботи: Пн-Пт. з 8.30 – 17.30 обід 13.0 – 14.00 Вих.д. Сб., Нд.
Інформація про діяльність закладу ТУТ: https://81740biblio.blogspot.com , https://www.facebook.com/groups/716889405153088/
Бібліотека смт.Гніздичів
Адреса: смт.Гніздичів, вул.Грушевського, 186
Бібліотекар бібліотеки смт.Гніздичів: Климович Любов Ярославівна
Графік роботи: Вт, Ср, Пт, Сб, Нд з 10.0 – 19.00, обід 14.00 – 15.00, Вих. д. Пн, Чт.
Бібліотека-філія с.Лівчиці
Адреса: с.Лівчиці, вул.. Т.Шевченка, 84
Бібліотекар бібліотеки-філії: Сагайдак Ірина Василівна
Графік роботи: Вт – Нд, з 10.00 – 19.00 обід 14.00 – 15.00, Вих д. Пн, Сб.
Бібліотека-філія с.Руда
Адреса: с.Руда, вул.Центральна, 27
Бібліотекар бібліотеки-філії с.Руда: Дербіж Наталія Анатоліївна
Графік роботи: Вт – Нд, з 12.00 – 17.00, Вих д. Пн, Сб.
Головним напрямом діяльності бібліотек Гніздичівської об’єднаної територіальної громади є робота по забезпеченню можливості безперервної освіти членів громади, виховання любові до читання, сприяння засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації. Бібліотека повинна створювати для своїх користувачів максимально комфортне середовище, бути відкритим центром для всіх тих, кому потрібна книга та психологічне розвантаження. Тому так важливо не обмежуватися традиційними формами роботи з читачами, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів, розповсюдження знань, формування культури і духовності підростаючого покоління.
Основні функції бібліотек Гніздичівської ОТГ залишаються незмінними: сприяння створенню громадянського суспільства, розширенню соціокультурного простору читання, підвищення освітнього і культурного рівня населення, соціалізація людей, залучення їх до суспільного і культурного життя. Сьогодні особливо важливим є внесок у формування патріотизму, зниження соціальної напруги в суспільстві та його консолідації. Особлива увага звертається на активне позиціонування послуг бібліотек, особливо в електронному вигляді, блогах, соціальних мережах.
Основна увага працівників зосереджена на індивідуальній роботі з користувачами, допомозі школам в забезпеченні навчально-виховного процесу відповідною літературою. Не менш важливою є краєзнавча робота та відзначення ряду знаменитих та пам’ятних дат.
Бібліотекарі у своїй роботі використовують різноманітні форми та методи масової роботи. Вся робота здійснюється у тісній співпраці з працівниками Народних домів громади, школами, громадськими організаціями.