Корнелівка
За переказами, назва села походить від прізвища одного із власників, тоді ще хутора, пана Корнеля. Незважаючи на «панщину», пан був «своїм серед селян». Жителі хутора любили та поважали пана. На його честь і назвали хутір Корнелівка.
З архівних джерел відомо, що у 1772р. Галичина попадає під австрійське панування. Безлюдні землі, що стояли пусткою, Австрія колонізує. Приїжджають німецькі колоністи. Невдовзі вони закладають цілі села – колонії. Одним із таких сіл є село Корнелівка.
У селі функціонували: клуб (згорілий будинок навпроти Попка), школа (дім, в якому проживає сім’я Карабин), магазин (стара хата Мартича). Всі ці будівлі діяли в радянські часи.
Відомо також, що у селі була і ферма з баранами. На жаль, від цієї споруди залишилось тільки частина фундаменту там, де тепер знаходиться стадіон та дитячий майданчик.
У центрі села (роздоріжжя) стоїть пам’ятний хрест. Цей хрест поставив багатий у той час пан у своєму саді. Можливо, Святий хрест поставлений в честь скасування панщини в 1848р. На привеликий жаль, точних відомостей немає.
На перший погляд село Корнелівка нічим не примітне – тут нема ні церкви, ні школи, ані Народного дому. Але, для небагатьох його мешканців – село найкраще у світі, адже тут вони народилися, тут їхнє коріння.
У 2012 році з любові до рідного села його мешканці в честь 180 років Корнелівці збудували «Фігуру Матері Божої». На даний час в селі налічується 28 домогосподарств, в яких проживає 92 осіб. ФОТО 1
Останні роки активно покращуються умови проживання, розвивається інфраструктура: проведено вуличне освітлення, відремонтовано автобусну зупинку, встановлено гарні знаки на в`їзді та виїзді з села, на сільському стадіоні облаштовано дитячий майданчик. ФОТО 2,3,4
Село Корнелівка – невелике за чисельністю мешканців, але жителі є дружніми і згуртованими та активно беруть участь у громадських заходах.