Головна / Новини / Вчитися на прикладі кращих – супер!!

Вчитися на прикладі кращих – супер!!

Отримавши рекомендації та запрошення прийняти участь у програмі
«Відкритий світ» після конкурсного відбору учасників Оксана Романів – проектний менеджер Гніздичівської ОТГ у складі групи з п’ятьох молодих службовців з різних ОТГ України мала можливість 21-29 вересня, 2018 пройти коротке стажування у США за темою «Децентралізація у регіональному економічному розвитку» і
реально ознайомитись з організацією управління та життя в громадах штату Північна Дакота.
Ось її короткий звіт про програму, нові знання та враження.

 

Насамперед – про Програму “Відкритий світ”

Дана програма фінансується Конгресом США та спрямована на покращення взаєморозуміння між Україною та США, обмін досвідом в політичному, діловому та громадському житті.

Перші 3-19-21 вересня дні у складі об’єднаної команди з України пройшли у
Вашингтоні, округ Колумбія.
Семінар в будинку ім. Джеймса Медісона.
Прекрасна презентація і плідний діалог відбулися під час зустрічі з послом Джоном О’кіф, паном Марк Б. Гаркінсоном – ст. науковим співробітником державного управління Джорджтаунського університету та пані Тарою Паласіос -директором BizLaunch. Щиро вдячна за спілкування та розуміння.
Ще була цікава зустріч у будинку Сенату ім. Харта з паном Меттом Скуері, помічником пані Хайди Хайткємп, сенатора Конгресу США від штату Північна Дакота.
Вашингтон вражає простотою та величністю шани своєї історії. Від Капітолію до меморіалу Лінкольна – сучасні музеї з вільним входом усім бажаючим. Ось такий Вашингтон – фоторепортаж про екскурсію містом.

21-29 вересня Бісмарк, Північна Дакота

Бісмарк – столиця штату Північна Дакота. Місто знаходиться у центральній частині штату Північної Америки, з заходу- мальовнича річка Міссурі. Бісмарк – це економічно різноманітна, швидко зростаюча та динамічна громада. За даними статистики, територія Бісмарка-Мендена (MSA) у 2016 нараховує 125 296 мешканців, з яких 71 тис. проживає в межах міста Бісмарк.

 

Музей американської спадщини!

Вісім днів у Бісмарку були наповнені зустрічами та спілкуванням з офіційними особами, працівниками установ, навчальних закладів, представниками бізнесу , і звичайно з простими мешканцями в родинах яких ми проживали.
-Офіційні зустрічі у Бісмарку:
Мер Бісмарку Стів Баккен, який є власником консалтингової фірми та колишнім директором з розвитку бізнесу у LarsonEngineering в Бісмарку – людина відкрита, дуже цікава..
Прийшовши на посаду мера він продовжує вести свій бізнес і працює на посаді мера на неповний робочий день. Реально його називають Президентом міської комісії, до якої разом з ним входить всього 5 чоловік, всі вони працюють на неповний робочий день. Даний орган є законодавчий.
Мер/президент формує міський уряд – виконавчу владу: основна посада – менеджер міста, який координує роботу міських служб, та 11 керівників міських установ, які в свою чергу керують 25 департаментами. Комісія, яку очолює мер, збирається один раз на два тижні(від моєї розповіді про те, щоб мені в Україні зайняти посаду першого заступника, довелося закрити бізнес і вийти зі складу ГО, він був шокований…)

 

Капітолій штату – центр правління штатом, а його сенатор Девер наразі є головою Комітету у справах Уряду та Комітету зі справ ветеранів, і також працює у Комітеті послуг населенню. Під час спілкування з сенатором наша група мала цікаву екскурсію.
Сенат складається з двох палат – нижньої та верхньої, які засідають в окремих залах. Сесії Сенату проходять раз на рік з 3 січня по середину квітня. В Сенаті нижньої палати працює 94 сенатори. Верхня палата складається з 47 сенаторів.

Під час зустрічі з Генеральним директором Асоціації економічного розвитку Бісмарку, Браяном Рітером, зацікавлення викликала сама організація діяльності Асоціації та пріоритети її діяльності за 5 основними напрямками:
– розвиток нового підприємництва, розширення існуючого підприємництва,
– залучення бізнесу в основні напрямки економіки регіону,
– створення умов для збільшення робочої сили в регіоні,
– залучення талановитих людей в бізнес
Також Асоціація розробляє та подає на затвердження уряду закони, які сприятимуть розвитку підприємництва.

 

 

Школа старших класів Bismarkcentury в якій навчається 1300 учнів 9-12 класів.
Навчальні класи не єдині приміщення у школі. Для творчого розвитку -музичний кабінет та сцена для театрального гуртка.Кафе і магазин для зручності і одночасно учні там працюють і це називається урок бізнесу, і там своя шкала успішності також в балах.Спортзал місце розвитку і підтримки доброї форми, здоров’я, а за останній рік команди школи здобули дев’ять перемог у спортивних змаганнях. Вражаюча ….стоянка для автомобілів викладачів та учнів(приблизно 700 парковочних місць). Дуже хочеться подібну школу у нашому Гніздичеві.

Місцеве телебачення відслідковує усі події і зауважило нашу маленьку делегацію. Тепер про Україну у Північній Дакоті знають більше.

Міністерство торгівлі Північної Дакоти очолює директор Джон Шнайдер. Під час зустрічі він зазначив, що економіка Північної Дакоти орієнтована на промислове виробництво, енергетичну галузь, сільське господарство, IT – індустрію, аерокосмічну галузь. Особлива увага в штаті приділяється розвитку туризму, великою популярністю користується фермерський туризм. Здебільшого туристи під час «відпочинку» мають можливість пожити та попрацювати на фермі, і за це платять гроші.
Фото директором Міністерства торгівлі Північної Дакоти Джоном Шнайдером Standing Rock
Ми мали нагоду відвідати резервацію (поселення корінних жителів для збереження самобутності їх етносу, мови і культури від вимирання і асиміляції)StandingRock (до якої належить 16 тис. індіанців). На даний час там проживають 6,7 тис. осіб. Резервація фактично розміщується на території двох штатів Північна та Південна Дакока, площа складає 9251,2 кв. км. До складу резервації входить 5 племен. Резервація була заснована в 1873 році. Відповідно до конституції керівним органом на території резервації є Рада з питань племен, що складається з 17 членів. Окрім загально державних податків на території резервації стягується податок від продажу та податок на майно, які фактично поповнюються місцевий бюджет.
Під час відвідання Центру для відвідувачів, LadonnaBraveBull (Хоробрий Буйвол) розказала багато цікавого з історії племені. Важливо, що корінні американці зараз працюють над тим, щоб відродити свою мову, культуру, йти своїм власним шляхом розвитку. Зустріли там українку Юліє, яка є директором такої школи де діти і батьки спілкуються виключно на мові племені, а також відвідали коледж для корінних американців.Під час зустрічей дізналися багато цікавих фактів про племена, наприклад: за все життя у них декілька разів змінюється ім’я, найстарша дитина роду виховується бабусею.Воістину – у кожного народу свій звичай.

 

 

Центр “Ідея” – один з сертифікованих підприємницьких центрів у Північній Дакоті. Інкубатор для розвитку діяльності підприємців. Центр надає спеціалізовані послуги та керівні рекомендації винахідникам та підприємцям виробникам продукції, допомагає знайти їм економічні рішення для дослідження та розвитку, від створення прототипу продукту та виведення продукту від ідеї до ринку.
Нашу делегацію вразила акція, яка проводиться кожної середи “1 мільйон чашок кави”. Це своєрідні зібрання бізнесменів де заслуховується доповідь одного бізнесу та разом думають над тим, як вся громада може підтримати цей бізнес. Спонсором даної акції виступає організація-виробник кави, а приміщення безкоштовно надає міні-театр.

 

 

Технічний коледж UNITED TRIBES TECHNICAL COLLEGE

Розташований у Бісмарку, є дружньою освітньою спільнотою, що обслуговує студентів з 75 різних націй племен. UTTCпропонує 22 програми молодшого спеціаліста, три бакалаврські програми, шість онлайн програм, тадвіонлайн програми зі здобуттям сертифікату, що готує студентів до широкого кола напрямків у кар’єрі. Їх програма “Мистецтво/Мистецтво Маркетингу” (AAM) заохочує та допомагає художникам розвивати навички, необхідні для працевлаштування або самозайнятості у графічному мистецтві, медіа мистецтві та/або образотворчому мистецтві. Робота над цим предметом відображає прагнення коледжу UTTC зберегти традиційні мистецтва корінних народів, і в той же час застосовуючи сучасні технології. Якщо ви хочете стати художником, ремісником чи графіком або медіа-художником, студенти знайомляться з різноманітними традиційними та сучасними формами мистецтва з акцентом на розвиток свого власного індивідуального стилю. Протягом вивчення навчальної дисципліни, розглядаються та підкреслюються професійні презентації та маркетингові стратегії. Мета факультету полягає в тому, щоб дати випускникам конкурентну перевагу під час пошуку роботи або представлення себе та своєї роботи потенційним клієнтам та галереям. Широкий спектр можливостей чекає кваліфікованих випускників, як спеціалістів початкового рівня, у галузі образотворчого мистецтва, галерей, ілюстрування, графічного дизайну, 2 і 3D, анімації, редагування фільмів та відео, об’єктів музеїв племен, а також управління та функціонування власного бізнесу. Факультет мистецтв/мистецтва та маркетингу UTTC має договір про співпрацю з Інститутом індіанського мистецтва в Санта – Фе, штат Нью-Мексико, для переведення деяких студентів до чотирирічної програми навчання.
P.S. Дякую Ms. PatAune, яка організувала нам цю зустріч де вона
колись працювала ректором даного коледжу, а працівникам – за смачний обід, там я дізналася, що бувають жовті буряки.

 

 

БУДІВЛЯ ФЕДЕРАЛЬНОГО УРЯДУ

Ми зустрілися з співробітниками офісів сенатора США Джона Ховена (JohnHoeven), сенатора США Хейді Хейткамп (HeidiHeitkamp) та конгресмена США Кевіна Крамера (KevinKramer) Основна місія офісу сенаторів, в яких працюють всього по 4 чоловіка, це забезпечити комунікацію між сенаторами та виборцями. Кожного понеділка проходить онлайн-конференції сенаторів з офісами, щоб донести проблеми виборців нагору.
Ми також звернулися з проханням, щоб сенатори і надалі підтримували фінансування програми “Відкриий світ”, щоб більше наших молодих українців мали змогу відвідати США та отримати досвід.

ЛІГА МІСТ ПІВНІЧНОЇ ДАКОТИ

Зустріч відбулася з директором Блейк Кросбі, помічником директора Стефані Дассінгер та Сенатор Річ Варднер. Організація є громадською в ній працює чотири особи.

БАНК ПІВНІЧНОЇ ДАКОТИ (BANK OF NORTH DAKOTA)

Банк, спільно з більшістю фінансових установ Північної Дакоти, BND виконує свою місію сприяння розвитку сільського господарства, торгівлі та промисловості в Північній Дакоті.
В банку працюють 182 співробітники. За 2017 рік банк уклав 6 455 комерційних угод з іншими банками, 360 угод з с/г виробниками, 604 угод для надання кредиту на нерухомість та 22144 студентських кредитів.

 

The University of Mary – це приватний католицький університет, що пропонує 52 програми бакалаврату, 8 програм навчання на ступінь магістра, і одну програму на ступінь доктора наук. Університет має понад 3 тис студентів, що розташовані у Північній Дакоті, Мінесоті, Монтані, Міссурі, Канзасі, Арізоні та Римі (Італія). Університет також пропонує курси онлайн.
Ми зустрілися зі співробітниками, студентами, відвідали заняття, серед яких клас “Культурне розмаїття» та «Людські відносини». Де я презентувала презентацію про нашу громаду та відповідала на запитання студентів. Вони були здивовані, що навчання в музичній школі обходиться 10 доларів в місяць.

Було і дружнє спілкування в стилі «обмін традиціями», міні-етно фестиваль з українськими піснями, і день народження по – американськи, і гастрономічна вечірка на якій аж ніяк без українських вареників та борщу)))

 

Моя HostFamily: Wanda and Elvin Agnew

щедрі, розумні, добрі,веселі, роботящі, я чекаю в Україні!

Велика подяка тим хто номінував мене на цю програму: Патріс Станкавіч, Оксані Табаці, Роману Олексенко, організаторам програми в м.Київ. Дякуюза розроблені буклети Віталію Микитчину та переклад Патріс, з якими я мала можливість на кожній зустрічі – розказувати про Україну і нашу громаду. Друзі давні та нові – дякую! за можливість знову вчитися, за тепло і порозуміння і вже чекаю в гості.
P.S. перекладачу Тетяні (вареники – то супер!), а також і нашому неперевершеному Майклу Річардсону – найкращому організатору – ДЯКУЮ!!!

  • Президент України
  • Верховна Рада України
  • Урядовий портал
  • Львівська обласна рада
  • Львівська обласна державна адміністрація
  • Державні закупівлі в Україні
  • Жидачівська районна рада
  • Жидачівська райдержадміністрація
  • Державне агенство з питань електронного урядування України
  • Cross Border Cooperation Programme Poland – Belarus – Ukraine 2007-2013
  • Реєстр відкритих баз даних України – Громадська приймальня
  • Центр реформ та місцевого розвитку
  • Децентралізація влади