Головна / Новини / У Гніздичівській ОТГ відбулося козацьке свято «Козацька слава живе у нащадках»

У Гніздичівській ОТГ відбулося козацьке свято «Козацька слава живе у нащадках»

У Гніздичівській ОТГ відбулося козацьке свято з нагоди 625-ти років з часу першої письмової згадки про місто Руда, 360-річчя  перемоги Війська Запорізького над московським військом під Конотопом та 125- річчя українського козацького футболу.

Протягом дня на території колишньої гетьманської резиденції діяло кілька локальних майданчиків, де кожен з гостей свята міг провести свій час відповідно до своїх зацікавлень: футбольний турнір за кубок України з козацького футболу, наукова конференція, присвячена гетьману України І.Виговському, книжкова толока та звичайно концертна програма  із дискотекою та козацькою ватрою.

Розпочалося свято традиційно – церковним богослужінням у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Як ведеться, за народним українським звичаєм біля пам’ятника Івану Виговському гостей та учасників козацького свята зустріли юні українці та українки з хлібом-сіллю та запросили до участі у науковій конференції, яку вів заступник голови Наукового товариства ім.Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор, проректор Львівського торговельно-економічному університету Степан Гелей. Тут обговорювався життєпис, звитяжні перемоги та політичні кроки гетьмана Івана Виговського. Науковці провели для учнів Гніздичівської ОТГ вікторину “Знання життєпису Івана Виговського” та нагородили учасників цікавими книгами. Вагомою подією стало підписання договору про партнерство між Барською об’єднаною територіальною громадою та Гніздичівською об’єднаною територіальною громадою.

Одночасно чотири футбольні команди «Кульчиці», «Знесіння», «Бойовий гопак», «Кохавинка», провівши попереднє жеребкування у музеї гетьмана І.Виговського, розпочали змагання за кубок України з козацького футболу. У підсумку перемогли господарі – ФК «Кохавинка» Гніздичівської ОТГ, та були нагороджені перехідним кубком.

А далі відбулася концертна програма за участі Народної капели бандуристів «Галичанка» та Народної хорової капели «Мрія» Львівського торговельно-економічного університету, Народного чоловічого вокального ансамблю «Передзвін», гурту «Зоряні Мальви» та колективів Гніздичівської ОТГ. Свою авторську пісню презентував слухачам заслужений артист України, композитор та поет Ярослав Музика.

Учасники свята вперше мали нагоду близько спілкуватися з письменниками Книжкової толоки на колесах, придбати книги з автографом. Із сцени лунали словаЮлії Курташ-Карп, пісні у виконанні поетки композитора і виконавиці Галини Гушак-Міколяш та поета-барда Олександра Свєтогорова в дуеті з Богданом Кухтою.

З вітальними словами до учасників свята звернулися селищний голова Гніздичівської ОТГ Іван Оліяр, голова Жидачівської районної  ради Ігор Кос, голова обласного козацького товариства Всеукраїнське Громадське об’єднання «Українське реєстрове козацтво» Роман Колодій.

Почесними сертифікатами та цінними подарунками були нагороджені мешканці с.Руда у номінаціях найстарші та наймолодші мешканці села, найстарше та наймолодше подружжя.

На святі було усе: смаколики на різний смак, смачний куліш та шашлик,  дитячі атракціони.

Завершилося свято  уже традиційно дискотекою під відкритим небом та козацькою ватрою.

Слід зазначити, що козацьке свято відвідали делегації із різних куточків нашого регіону. Це і Івано-Франківське реєстрове козацтво, Галицьке крайове козацтво ім..П.Сагайдачного, Міжнародна асоціація «Козацтво», Тернопільське козацьке товариство, Прикарпатська Січ міжнародного козацтва, Козацьке товариство Львівського торгівельно-економічного університету, міжнародна асоціація «Бойовий гопак», Кульчицький кіш українського реєстрового козацтва, представники Дрогобицького, Стебницького, Трескавецького, Жовківського, Меденицького реєстрового козацтва та делегація Наукового Товариства ім.Т.Шевченка.

 • Президент України
 • Верховна Рада України
 • Урядовий портал
 • Львівська обласна рада
 • Львівська обласна державна адміністрація
 • Державні закупівлі в Україні
 • Жидачівська районна рада
 • Жидачівська райдержадміністрація
 • Державне агенство з питань електронного урядування України
 • Cross Border Cooperation Programme Poland – Belarus – Ukraine 2007-2013
 • Реєстр відкритих баз даних України – Громадська приймальня
 • Центр реформ та місцевого розвитку
 • Децентралізація влади