Головна / Новини / У Гніздичеві молодь нагадала жителям громади …як ПАХНЕ СВОБОДА

У Гніздичеві молодь нагадала жителям громади …як ПАХНЕ СВОБОДА

Цієї неділі шанувальники самодіяльної творчості Гніздичівської ОТГ мали задоволення переглянути прем’єру спектаклю перформансу «Так пахне свобода» за участю юних акторів вихованців студії сучасної хореографії «White fox» та учнів Гніздичівської середньої загальноосвітньої школи.

Захід присвячений 6 річниці Революції Гідності організували дві талановиті мешканки смт.Гніздичів: Анастасія Железняк – автор ідеї, сценарію і режисер перформансу, та  Інна Гайда – хореограф-постановник, керівник студії сучасної хореографії «White fox», за безцінної підтримки своїх рідних і друзів.

Продуманий до дрібничок, насичений різними театральними формами, зокрема, театром тіней, хореографічними постановками, спектакль зосередив навколо себе глядачів так, що всі присутні, стали також учасниками дійства. За задумом авторів, події початку Мирного Майдану  2013-2014 років були наче перенесені до зали Гніздичева. З перших хвилин бентежними і символічними стали дії акторів, коли ті, як майданівські волонтери 6 років назад, піклуючись про мітингувальників, винесли у глядацьку залу канапки і гарячий чай…

Спектакль тривав трохи менше години, але весь цей час актори не давали глядачу «спокою». Неймовірні емоції від баченого на сцені, від спогадів переповнювали: дорослі…плакали, а діти, які в силу свого віку, не пам’ятають жахіття того часу, спантеличено питали «чому?».

Відрадно, що зала Центру культури і дозвілля в смт.Гніздичів того вечора була переповнена. Це та бурхливі, емоційні оплески глядачів стали найбільшою віддякою юним артистам, їх натхненникам і ініціаторам заходу за їхні старання.

У спектаклі використано вірш української поетеси Анастасії Дмитрук, написаний у березні 2014 року у зв’язку з російською анексією Криму, «Никогда мы не будем братьями», який на українську мову переклав чоловік Анастасії Железняк Владислав Литвиненко. Тексти частково – з книги Ліни Костенко «Записки українського самашедшого».

Костюми, декорації і амуніція – мешканця смт. Гніздичів Мар’яна Кушніра. Спонсорська підтримка – народного депутата Андрія Кота. Звук – Володимира Сушка. Допомога в організації – працівників закладу культури, родичів акторів.

Наприкінці про кровопролиття на Майдані шестирічної давності зі сцени згадував і селищний голова Іван Оліяр. Переповнений емоціями очільник громади висловив своє захоплення і шану ідейникам, юним учасникам постановки та всім причетним до організації заходу і закликав завжди пам’ятати про події на Майдані, про подвиг Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО і бути вдячними їм.

Опісля театралізованого дійства всі охочі куштували куліш від Марії та Андрія Ремезів, Мар’яна Кушніра.

Відео спектаклю ТУТ

 • Президент України
 • Верховна Рада України
 • Урядовий портал
 • Львівська обласна рада
 • Львівська обласна державна адміністрація
 • Державні закупівлі в Україні
 • Жидачівська районна рада
 • Жидачівська райдержадміністрація
 • Державне агенство з питань електронного урядування України
 • Cross Border Cooperation Programme Poland – Belarus – Ukraine 2007-2013
 • Реєстр відкритих баз даних України – Громадська приймальня
 • Центр реформ та місцевого розвитку
 • Децентралізація влади