Головна / Ресурси / Цивільний захист

Цивільний захист

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

  Сайт департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА

ДОКУМЕНТИ:

_______________________________________________________________________

ПРОТОКОЛИ ЗАСІДАНЬ СЕЛИЩНОЇ  КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС:

_______________________________________________________________________

Відповідальні за цивільний захист в Гніздичівській територіальній громаді

Гніздичівська  територіальна громада

81740, смт. Гніздичів, вул. Грушевського, 3, тел. (03239)4-82-45, hnizdychiv_sr@ukr.net

№ п/п Посада Прізвище, ім ‘я, по батькові № телефонів
 

 

 

 

 

 

робочий мобільний цілодобове інформування
1. Голова ТГ Матківський Ігор Іванович (03239)48245 0986419718 0986419718
2. Заступники голови ТГ Мельник Наталія Ярославівна (03239)48245 0678583151 0678583151
3. Спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Салдан Іван Ярославович (03239)48245 0975530585
4. Начальники окремих відділів Кузишин Іван Ярославович

 

 

 

 

 

(03239)48245

0964357260

 

 

 

0968364927

0964357260
Мізинчук Уляна Іванівна

 

5. Староста сіл         (Руда, Ганівці) Майкут Петро Йосипович 0975842422 0975842422
6. Староста села   (Лівчиці) Витак Оксана Володимирівна 0962725013 0962725013
7. Староста сіл (Облазниця, Воля-Облазницька, Жирівське, Дунаєць, Корнелівка, Махлинець, Нове Село) Мотрук Ірина Миколаївна 0974924085 0974924085

 

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА

Завантажити (PDF, 1,72MB)

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПОВЕНІ, ПАВОДКУ

   В результаті раптового підвищення температури, потепління в зимовий період, а як наслідок танення снігу та льоду,   виникає реальна загроза для населення – загроза раптового затоплення населених пунктів.

В зоні раптового затоплення під час повені, паводка:зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі. По можливості негайно залиште зону затоплення,  надавши допомогу дітям, інвалідам та літнім людям. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері. Відчиніть хлів – дайте худобі можливість урятуватися.

Якщо не можливо вийти з зони затоплення: підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, – займіть горішні приміщення, або інші безпечні місця.  До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.

Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальні засоби.

Дії після повені, паводка 

Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування

Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Ігор Яворів
майстер виробничого навчання
НКП у м.Стрий
Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД
Львівської області

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ЖИДАЧІВЩИНИ ЩОДО ЗМІН У ПРАВИЛАХ ДОРОЖНЬОГО РУХУ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ БЕЗПЕКИ ПІШОХОДІВ НА АВТОДОРОГАХ У ТЕМНУ ПОРУ ДОБИ

flyker У зв’язку з настанням зимового періоду та збільшенням темної пори доби виникають додаткові ризики пов’язані з забезпеченням безпеки учасників дорожнього руху.

Звертаємо особливу увагу на те, що у Правилах дорожнього руху практично весь четвертий розділ присвячений обов’язкам пішохода. Тому недоречною є думка про те, що водія можна звинуватити у будь-якій ситуації. Для прикладу розглянемо декілька пунктів цього розділу:

Відповідно до пункту 4.3 за межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

Відповідно до пункту 4.4 у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

  Відповідно до пункту 4.14 пішоходам забороняється:

  • виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
  • раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.

  Якщо ж пішохід буде нехтувати наведеним правилам, його може бути визнано повністю або частково винним у скоєнні ДТП. Проте, особа повинна замислитися не лише про кримінальну чи адміністративну відповідальність, а перш за все пам’ятати про ризик втрати життя та здоров’я.

ПІЧНЕ ОПАЛЕННЯ

opal У зв’язку із зниженням температури, значна частина населення використовує індивідуальне опалення:     електронагрівальні прилади, пічне опалення, газові прилади. Через порушення або не знання громадянами правил безпеки при користуванні пічним опаленням може виникнути пожежа або отруєння чадним газом.

Тому, щоб забезпечити безпеку своєї оселі, людей та майна при користуванні пічним опаленням,  потрібно пам’ятати такі правила:

На випадок пожежі необхідно негайно повідомити про це  по телефону 101, або 112, вживати заходів до евакуації людей,  по можливості   здійснити аварійне вимкнення електрообладнання та гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання правил  безпеки – запорука збереження людських життів та матеріальних цінностей!

 

ОБЕРЕЖНО БУРУЛЬКИ!

bbb    Внаслідок температурних перепадів, на дахах будівель, виступаючих архітектурних частинах будинків та на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу чи льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті

ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ В БІДУ ТА УНИКНУТИ ТРАВМУВАННЯ,  НЕОБХІДНО  ДОТРИМУВАТИСЬ ОСНОВНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

  • Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Не ходити під дахом будівель, а також під балконами.
  • Не слід заходити за межі встановлених попереджувальних огорож.
  • Не підходити близько до місць, де працівники комунальних служб збивають бурульки.
  • Батькам та вчителям треба розповісти дітям про всю небезпеку падіння крижаної загрози.

Від бурульок і льоду страждають не тільки люди, але і матеріальні цінності. Тож, власникам автотранспорту, не слід припарковувати свої машини біля будинків, дерев чи інших небезпечних місць.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!  БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ!

 

ОБЕРЕЖНО ОЖЕЛЕДИЦЯ

lid У зимовий період багато неприємностей людині приносить ожеледиця. Ожеледиця виникає тоді, коли на поверхні землі температура близька або дещо нижча нуля, а у верхніх шарах атмосфери, де утворюються хмари, значно тепліше. В результаті на землю випадає дощ, і вода тонким шаром розтікається по поверхні та відразу замерзає. По можливості уникайте прогулянок під час ожеледиці. Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

ЯК МОЖНА ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ У ОЖЕЛЕДИЦЮ.

  • Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
  • Людям похилого віку краще в “слизькі дні” взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.
  • Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні – впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам’ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. У стані сп’яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

Один із сучасних та ефективних засобів щодо запобігання падіння при ожеледиці – льодоступи .

Вони являють собою спеціальні протиковзкі накладки на взуття, які обладнані металевими шипами, які забезпечують якісне зчеплення з будь-якою, навіть дуже слизькою поверхнею. Під вашою вагою шипи міцно врізаються в лід і ви просто фізично не зможете ковзати.

У випадку падіння та отримання травм обов’язково звертайтесь за медичною допомогою у травмпункти лікувальних закладів, які працюють цілодобово,  або викликайте швидку медичну допомогу за телефоном 103. 

Будьте уважні і обережні під час ожеледиці, не поспішайте. Бережіть своє здоров’я.

ssssУВАГА!

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛАМИ ОПОВІЩЕННЯ ТА В СКЛАДНИХ СИТУАЦІЯХ

 

 

 

  • Президент України
  • Верховна Рада України
  • Урядовий портал
  • Львівська обласна рада
  • Львівська обласна державна адміністрація
  • Державні закупівлі в Україні
  • Жидачівська районна рада
  • Жидачівська райдержадміністрація
  • Державне агенство з питань електронного урядування України
  • Cross Border Cooperation Programme Poland – Belarus – Ukraine 2007-2013
  • Реєстр відкритих баз даних України – Громадська приймальня
  • Центр реформ та місцевого розвитку
  • Децентралізація влади