Головна / Новини / Навчання та перейняття досвіду у одних із світових лідерів з економічного розвитку

Навчання та перейняття досвіду у одних із світових лідерів з економічного розвитку

Завдяки програмі «Відкритий світ», номінаторам та пройшовши відбір я мала можливість стати одним із делегатів зазначеної програми за темою «Місцеве самоуправління та регіональний економічний розвиток».

Знайомство із США розпочалося із столиці Вашингтон, яке є політичним центром та в якому є всі важливі установи – Білий дім, Копітолій (Будинок Конгресу), штаб ФБР, Пентагон та найвища споруда монумент Вашингтона висотою заввишки 140 метрів. У Вашингтоні делегація з Ураїни мала можливість провести зустрічі у Бібліотеці конгресу  із виконавчим директором центру лідерства «Відкритий світ»  Джейн Капрац, із паном Гері В. Ходж – президентом Асоціації «Консультанти з питань регіональної політики» котрий ознайомив нас із державно-приватним партнерством в США. А також зустрілися із керівником центру досліджень почесним президентом Американських рад з міжнародної освіти Ден. Ю. Девідсон котрий розповів про американську культуру. З американським федералізмом нас ознайомив доктор філософії , викладач факультету урядування Американського університету Д-р Джеймс Кверк. Продовжувалось знайомство із столицею захоплюючою екскурсією Бібліотекою конгресу та екскурсією самого міста.

Протягом десятиденного візиту до США наша група мала можливість ознайомитися та перейняти досвід в економічному розвитку на прикладі міста Цинциннаті,яке знаходиться на території округу Хамільтон та на межі трьох штатів – штату Кентакі, штату Огайо та Індіана. Місто захоплює своєю інфраструктурою, неймовірною красою з великою кількістю парків, музеїв, мостів які з’єднують місто Цинцинаті через річку Огайо.

Метою нашої поїздки було перейняти досвід та обговорити питання з економічного розвитку. Делегати мали можливість перебувати із візитом у Центрі міської влади місія якого полягає у покращенні надання послуг містами та селами на території Великого Цинциннаті шляхом вдосконалення обміну інформацією, зниження вартості, обміну ресурсами, а також міжвідомчою співпрацею. Із візитом ми завітали до Управління соціально-економічного розвитку міста Цинциннаті, де мали можливість зустрітися із керівництвом департаменту котрий визначає та надає фінансову підтримку якісних житлових послуг, сприяє розвитку сусідства.

Вражаючим було познайомитися із Проектом «Banks». Цей проект на стадії реалізації по закінченні якого  стане одним з найбільших проектів розвитку в регіоні, і буде центром житла для більш ніж 3000 резидентів та передовим прикладом по принципу «Живи.Працюй.Грай»

Цікавою була зустріч із керівником Європейської Торгівельної  Палати, де делегати мали можливість представити Україну як перспективного партнера з розвитку бізнесу, оскільки Європейська Торгівельна Палата забезпечує зв’язок із компаніями та допомагає залучити необхідні ресурси, зокрема таких як найманні кваліфіковані спеціалісти, допомагає налагодити зв’язки та знайти себе у Європі.

Цікавим є те , що у Цинциннаті є ряд «квазі», тобто неурядових, неприбуткових, не пов’язаних з політикою корпорації та організації, які залучають громадські та приватні кошти для пожвавлення бізнесу, сприяння  підприємців, що орієнтуються на інновації в бізнесі, підтримка стартапів, створення бізнес інкубаторів як для малого так і для великого бізнесу.

Делегати мали можливість зустрітися із представниками сенатора Портмана Стафа, та сенатора Шерода Брауна, де ознайомилися із законодавчими ініціативами  щодо економічного розвитку.

Програмою перебування передбачено проживання у приймаючих родинах, які на волонтерських засадах зробили для нас, делегатів, неймовірне. Чудові екскурсії містом, відвідування культурних, спортивних, мистецьких  заходів, музеїв та арт центрів. Гарною ідеєю було проведення спільної зустрічі всіх приймаючих родин та всіх делегатів, де можна було більше в неофіційній обстановці дізнатися про американський побут та культуру.

Навзаєм як же ж не поділитися та не похвалитися українськими стравами, та як приклад ми приготували український борщ, що прийшовся до смаку   нашій родині.

На завершення програми  для нас відбулася заключна подія програми за участю організаторів програми, приймаючих родин ну і звичайно нас. Усі обмінялися враженнями від програми та символічними подарунками, а  також ми отримали сертифікати як учасники OpenWorldProgram.

Щиро хочеться подякувати всім за надану можливість взяти участь у неймовірно захоплюючій та пізнавальній програмі. Особлива подяка супер кваліфікованому фасилітатору Каті Бикові, моїм колегам по програмі («бандочка» thebest) ну і звичайно людям без яких я б взагалі не потрапила на програму – Патріс Станкавіч та Оксані Романів.

  • Президент України
  • Верховна Рада України
  • Урядовий портал
  • Львівська обласна рада
  • Львівська обласна державна адміністрація
  • Державні закупівлі в Україні
  • Жидачівська районна рада
  • Жидачівська райдержадміністрація
  • Державне агенство з питань електронного урядування України
  • Cross Border Cooperation Programme Poland – Belarus – Ukraine 2007-2013
  • Реєстр відкритих баз даних України – Громадська приймальня
  • Центр реформ та місцевого розвитку
  • Децентралізація влади